O FESTIWALU

Szanowni Państwo,

   XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki przygotowywany jest przez niemal wszystkie uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina pod organizacyjnym kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego. W ramach Festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne. Celem Festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.

   Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Wśród tak wielu propozycji każdy z Państwa znajdzie na pewno interesujące tematy. Festiwalowe spotkania są przygotowywane z myślą o różnych grupach uczestników: młodzieży, zwłaszcza szkół ponadpodstawowych, środowiskach akademickich, jak również – osobach dorosłych, w tym słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

   Oddając w Państwa ręce program XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, zachęcamy do zapoznania się z propozycjami poszczególnych uczelni oraz jednostek naukowych naszego regionu.

   Uroczysta inauguracja XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, połączona z dyskusją panelową na temat: Wpływ cywilizacji na człowieka, odbędzie się w poniedziałek (18 września 2017 roku) o godz. 17.00 w Sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu, al. Piastów 40 b. 

   Serdecznie zapraszamy do udziału w inauguracji i pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę, że cztery spotkania przedfestiwalowe zaplanowano już na sobotę (16 września 2017 roku). Natomiast w sobotę (23 września 2017 roku) proponujemy Państwu udział w edukacyjnych wyjazdowych zajęciach terenowych w najpiękniejszych i cennych przyrodniczo miejscach naszego województwa.

   Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach część wystaw, warsztatów i pokazów – ze względu na ich popularność – odbywa się kilkakrotnie podczas trwania festiwalu, inne zaś – są wydarzeniami jednorazowymi. W niektórych przypadkach konieczne jest więc wcześniejsze wpisanie się na listę uczestników w jednostkach odpowiedzialnych za dany punkt programu festiwalu.

   Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki!

 

Prof. dr hab. Ewa Komorowska
Prezes Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego XVII ZFN